Integracja uczestników Hufca z przedszkolakami

10 kwietnia br. uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy z Wieruszowa wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji sadzenia roślin w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego konkursu „Aktywność – dobry wybór”, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie dobroczynnej aktywności społecznej młodzieży OHP. Akcji towarzyszy promowanie pozytywnych i prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia, aktywna integracja w społeczności lokalnej oraz ingerencja w środowisko przyrodnicze poprawiająca walory estetyczne wybranego miejsca.

Młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, będąca uczniami szkoły zawodowej oraz szkoły branżowej I stopnia wybrała się z wizytą do Przedszkola Sióstr Jadwiżanek. Po przybyciu na miejsce przywitała nas rozweselona grupa dzieci wraz z siostrami zakonnymi: Marią i Bernadetą. Przyjęto nas bardzo gościnnie. Dzieci pokazały starszej młodzieży piękny ogród mieszczący się na terenie przedszkola, w którym spędzają sporo czasu biegając i bawiąc się.

Po zapoznaniu, przystąpiliśmy do sadzenia kwiatuszków, bukszpanów, iglaków na rabatkach w ogrodzie. Maluszki czerpały ogromną radość z wykonywania tej czynności. Następnie dzieci z pomocą starszych kolegów i koleżanek, wspólnie podlewali posadzone kwiatki i krzewy. Przedszkolaki obiecały nam, że będą pielęgnować posadzone roślinki.

Serdecznie dziękujemy siostrom zakonnym za możliwość przeprowadzenia akcji na terenie przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do ponownego spotkania.

Pragniemy również podziękować Kamili Wróblewskiej za sadzonki roślin przeznaczone na ten cel.

Tekst i zdjęcia:
Kadra Hufca Pracy 5-20

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.