Kradł alkohol i papierosy – został złapany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniami do obiektów handlowych w gminie Lututów. Mężczyzna podejrzany jest również o kilkukrotne usiłowanie kradzieży z włamaniem. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 kwietnia 2019 roku wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z obiektów handlowych w Lututowie w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało, w nocy sprawca po wyłamaniu drzwi wejściowych, wszedł do sklepu i skradł papierosy i alkohol różnych marek a także pieniądze i różnego rodzaju artykuły spożywcze. Łączną wartość strat wstępnie oszacowano na prawie 7 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z wieruszowskiej komendy policji. Dzięki znajomości terenu i środowiska przestępczego, policjanci szybko namierzyli włamywacza. Okazał się nim 42 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

Mężczyzna na widok policjantów nie krył swojego zaskoczenia. Podczas przeszukania miejsca pobytu 42 – latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli większość skradzionego mienia. Wśród odzyskanych produktów znalazł się alkohol, papierosy i pieniądze a także artykuły spożywcze. W wyniku analizy zgromadzonych w tej sprawie materiałów, wieruszowscy kryminalni ustalili również, że tej samej nocy 42 – latek usiłował włamać się do innego obiektu handlowego w Lututowie.

W tym przypadku straty związane z jego przestępczym działaniem wyniosły ponad 3 tysiące złotych.

Okazało się także, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inną kradzież z włamaniem oraz usiłowania włamań, do których doszło w styczniu oraz w kwietnia br. w gminie Lututów. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych zdarzeń.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.