Kronika KPP w Wieruszowie

  1. Trwa 12 edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”!

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 11 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 55 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa – na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.
12 edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w Centralne Obchody Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2019 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska  Linia”,  02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13.

Formularz można pobrać na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie również widnieje regulamin konkursu. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów! (Biuro Prewencji KGP / mw)

  1. Wypadek drogowy w Tyblach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Tyblach w gminie Sokolniki.
Do wypadku drogowego doszło 29 marca 2019 roku około godziny 22:00 w Tyblach w gminie Sokolniki. Z ustaleń wynika, że kierujący audi A6, z nieustalonych przyczyn na wiadukcie drogi relacji Sokolniki – Galewice stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku renault megane, którym kierowała 24 – letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Następnie pojazd audi A6 zderzył się również z prawidłowo jadącym z przeciwka audi A3, którym kierował 22 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierujący audi A3 z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało, kierowca Audi A6 przed przybyciem na miejsce policjantów, pieszo uciekł z miejsca tego zdarzenia. Do chwili obecnej policjanci ustalają aktualne miejsce pobytu sprawcy tego wypadku. Jednocześnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Kierowcy renault megane i audi A3 w chwili tego wypadku byli trzeźwi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych.

  1.  Rekordowe poparcie dla działań Policji

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.
CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). Wykres nr 1.

 

Wykres nr 1. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji (%)
Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się obecnie (drugi raz z rzędu) na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest lepiej, niż wskazane stacje telewizyjne i radiowe. Wykresy nr 3 i nr 4.

Wykres nr 3. Jak Pan(i) działalność …? (% dobrych ocen w marcu 2019 r.)

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Wykres nr 4. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji, sądów i prokuratury? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2019 r.)

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

– Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników Policji – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań z codzienny trud służby policjantów i pracowników polskiej Policji.

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r.(mw)

Opracował  :
Oficer prasowy
KPP w Wieruszowie
asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments