Mieszkańcy ul. 21 stycznia w Kępnie wygrali batalię o utrzymanie nazwy ulicy

W dniu 16 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Kępnie odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Jednym z ważnych tematów, jaki został poruszony to sprawa zmiany nazwy ul. 21 stycznia.

 

Za państwa pośrednictwem, chcę poinformować przede wszystkim mieszkańców ul. 21 stycznia w Kępnie,  iż ulica ta w dalszym ciągu będzie miała nazwę  ul. 21 stycznia – poinformował burmistrz Piotr Psikus. Burmistrz bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. 21 stycznia za jednoznaczne poparcie tych starań, za spotkania i zaufanie, jakim   obdarzyli podpisując petycje.

Przymnijmy,  iż Wojewoda Wielkopolski w związku z ustawą dekomunizacyjną na temat zmian nazw ulic, w sprawie  ul. 21 stycznia w Kępnie wydał zarządzenie  zastępcze nadając jej nazwę Jacka Marii Bocheńskiego. Rada Miasta nie zgodziła się z tą decyzją i przy poparciu mieszkańców złożyła skargę na to postanowienie.

Ostatecznie po wyczerpaniu całej procedury w sądach administracyjnych Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację wojewody od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przychylając się jednoznacznie do argumentacji prezentowanej przez Gminę Kępno.

Trudno zrozumieć postępowanie wojewody w tej materii,  który jakby nie zrozumiał, że 21 stycznia, to po prostu zbieżność dat nie koniecznie związanej z reżimem komunistycznym, bo  dla mieszkańców Kępna ma to zupełnie inne znaczenie i związane z tą datą są zupełnie inne wydarzenia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.