Sukces uczestnika wieruszowskiego Hufca Pracy

W dniu 09 kwietnia 2019 roku uczestnik Hufca Pracy z Wieruszowa, uczeń klasy III ZSZ Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica wziął udział w wojewódzkim konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych.

Organizatorem konkursu była Łódzka Wojewódzka Komenda OHP wraz z Hufcem Pracy w Łowiczu. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z całego województwa łódzkiego będący uczestnikami OHP, odbywający praktykę w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych.

Podczas konkursu każdy z wychowanków musiał wykazać się umiejętnościami nabytymi w trakcie trzyletniej nauki zawodu. Część teoretyczna składała się z 30 pytań testowych, natomiast w części praktycznej, zadaniem do wykonania była diagnostyka silnika w samochodach osobowych.
Komisja konkursowa oceniała zorganizowanie stanowiska pracy oraz czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów BHP.

W tym roku wieruszowski hufiec reprezentował Szymon Kopacki pod opieką Komendanta HP 5-20 Pana Mieczysława Borkowskiego. Po zaciętej rywalizacji konkursowej, uczeń zajął wysokie trzecie miejsce w województwie łódzkim.
Pragniemy serdecznie podziękować Panu Zbigniewowi Werbickiemu za profesjonalne wyszkolenie podopiecznego hufca w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Zajęte trzecie miejsce świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu do wykonywania zawodu w przyszłości.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas egzaminu czeladniczego.
Tekst: Kadra HP w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódź, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.