Twarzą w twarz

Jesteśmy grupą młodzieży, która od lutego realizuje projekt „Twarze powiatu wieruszowskiego”. Dotacja na ten cel została przyznana Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie ze środków Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach prowadzonego programu Równać Szanse- 2018.

Celem tego projektu jest realizacja filmu o znanych i mniej znanych mieszkańcach naszego powiatu – o poetach, malarzach, rzeźbiarzach, muzykach, regionalistach itp.
Jako grupa uczestnicząca w projekcie mieliśmy okazje odbyć warsztaty filmowania w Unisławiu. Na miejscu poznaliśmy osoby, które przez resztę dnia dawały nam wskazówki co zrobić, aby filmy, które kiedykolwiek będziemy kręcić, były jak najlepsze.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na różne tematy, między innymi na temat operacji kamerą, jak w profesjonalny sposób montować filmy oraz o tym jak poprawie występować przed obiektywem. Prowadzący uraczyli nas również pomocnymi ciekawostkami na temat sprzętu, który może nam pomóc w zbliżającej się produkcji. Całe spotkanie od samego początku przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, mamy nadzieje, że jeszcze uda nam się wszystkim spotkać i jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat filmowania.

Naszym następnym punktem w planie, a zarazem chwilą oddechu była wizyta w Warszawie, gdzie jako cała grupa odwiedziliśmy Polskie Radio i Telewizje Polska. W Polskim Radiu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z historii całego budynku oraz działalności samego radia, zobaczyliśmy jak wygląda prowadzenie audycji oraz sami mielimy możliwość powiedzenia czegoś do mikrofonu. W Telewizji Polskiej zobaczyliśmy studia, w których były kręcone takie programy jak na przykład: „997”. Tu również poznaliśmy wiele ciekawostek o samym kręceniu odcinków różnych programów, jak i historii samego budynku i działalności. Jednym z dodatkowych punktów naszej wycieczki było odwiedzenie „Niewidzialnego Muzeum” gdzie, na własnej skórze, mogliśmy się dowiedzieć jak funkcjonują osoby niewidome. Cała wycieczka nauczyła nas wiele, jak i również popchnęła nas do pracy.

W chwili obecnej czekamy na zamówiony sprzęt, na którym będziemy pracować, i jesteśmy w trakcie opracowywania scenariusza do filmu. Finał projektu odbędzie się pod koniec sierpnia w wieruszowskim kinie, gdzie odbędzie się premiera naszego filmu, na który już dziś wszystkich gorąco zapraszamy.

Kacper Fronia
Uczestnik projektu „Twarze powiatu wieruszowskiego”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.