Briefing prasowy posła Rychlika

W biurze poselsko-senatorskim w Wieruszowie odbyła się krótka konferencja prasowa posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Pawła Rychlika. Celem tego spotkania był udział w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Choć poseł Rychlik nie ubiega się o mandat eurodeputowanego to przekonywał do pójścia na wybory i apelował o wysoką frekwencję. Polityk podkreślił, że do tej pory w tych wyborach uczestniczyli głównie mieszkańcy większych miast. – Prawidłowość była taka, że w wyborach tych uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, dużych aglomeracji miejskich. Niestety ta Polska powiatowa, te mniejsze miejscowości i miasteczka, mieszkańcy tych terenów nie widzieli wagi tych wyborów. (…) Musimy mieć świadomość, że europosłowie tworzą prawo, prawo które na terenie Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje a musimy mieć świadomość, że ponad połowa obowiązującego prawa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jest uchwalana w instytucjach Unii Europejskiej.

Poseł Rychlik zwrócił także uwagę na fakt, by w Parlamencie Europejskim reprezentowali nas przedstawiciele, którzy będą naszym głosem, którzy będą strażnikami naszego interesu. 

W województwie łódzkim listę Prawa i Sprawiedliwości otwiera minister Witold Waszczykowski. Z „dwójką” startuje minister Joanna Kopcińska, rzecznik polskiego rządu. Numer pięć na liście to Grzegorz Wojciechowski. Te trzy nazwiska to zdaniem posła Pawła Rychlika najmocniejsze osobowości na liście.

Podczas konferencji poseł Rychlik podzielił się również informacją, która bezpośrednio dotyczy mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Otóż z inicjatywy posła Pawła Rychlika, dyrektor SP ZOZ w Wieluniu złożył wniosek do Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie przebudowy i modernizacji najważniejszego oddziału w szpitalu, czyli Samodzielnego Oddziału Ratunkowego. Wniosek został złożony na 2 171 000,00 zł i otrzymał dofinansowanie 1 845 000,00 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.