Inni – tacy sami, rozmowy o integracji

W dniach 28-29 maja 2019 roku w Wieruszowie gościła Pani Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowy, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych.

 

Pani Dorota Zawadzka jest specjalistą w sprawach rozwoju człowieka, wychowania oraz mediów dla dzieci i młodzieży. Znana jest przede wszystkim z programów telewizyjnych jak : „Superniania”, „I Ty możesz mieć Super Dziecko”, „ Świat według dziecka”, „Na kłopoty Zawadzka!”, „Do Tablicy!”. Warto dodać,że przez wiele lat wspólnie min. z Panią Henryką Sokołowską prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” pełniła funkcję doradcy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Za swoją pracę i zaangażowanie została uhonorowana przez dzieci Orderem Kawalerów Uśmiechu.

Oprócz spotkania z rodzicami, które zostało zorganizowane w ramach projektu przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie, w dniu 29 maja br. odbyło się spotkanie- rozmowy na temat „Inni- tacy sami, rozmowy o integracji” z nauczycielami, terapeutami,wolontariuszami i pracownikami różnych instytucji które realizują zadania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie to odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, absolwenci której to uczęszczają na zajęcia Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”, „Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Ośrodka Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży.

Pani Dorota sporo czasu spędziła również z beneficjentami mieszkań wspieranych i treningowych w CUS w Wieruszowie gdzie miała zagwarantowany nocleg , odwiedziła też WTZ, ZAZ podziwiając pracę i umiejętności osób z niepełnosprawnością.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.