Majówka na Prośnie z MGOPS w Wieruszowie

W dniu 3 maja 2019 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie po raz kolejny wziął udział w ”Majówce na Prośnie”. Współorganizatorami imprezy był Gmina Wieruszów, Wieruszowski Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki.

 

W czasie majówki odbył się rodzinny spływ kajakowy. Dzieci i rodzice zaproszeni przez pracowników socjalnych mieli możliwość pływania rowerkami wodnymi po rzece Prośnie. Choć pogoda nie dopisała, podobnie jak w latach ubiegłych sprawiło to wszystkim wiele radości.

Następnym punktem programu było malowanie piesków. Na spotkanie pod samolotem przybyliśmy wyposażeni w farby, pędzle i zapas drewnianych piesków promujących w komiksowym stylu sprzątanie po czworonożnych pupilach. Mali artyści z zapałem tworzyli swoje prace. Następnie część z nich została umieszczona na trawniku w Rynku w Wieruszowie. Pozostałe, dzieci zabrały na tereny zielone koło swoich domów. Zamieszczone hasła głosiły: „Odkup Wieruszów”, „Biorę się do kupy”, „Wchodzą w to”, Robię bez strachu”, „Kupa nie gryzie”, „Lubię czystość a Ty. Mamy nadzieję, że aspekt edukacyjny przyniesie wymierne efekty i w przyszłości kupy znikną z naszych trawników.

Dzieci brały też udział w animacjach przygotowanych przez organizatorów oraz w Ognisku patriotycznym z okazji 3 maja.

MGOPS w Wieruszowie serdecznie dziękuje Wszystkim partnerom spotkania, a w szczególności osobom, które przygotowały figurki piesków i przekazały farby do ich pomalowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.