Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo dobry wynik szkoły

Czy tegoroczni abiturienci z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie osiągną  stuprocentową zdawalność matur? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy powód, by za kolejne bardzo dobre wyniki maturalne mocno trzymać kciuki!

Faktem bowiem jest, że wieruszowski „Kopernik” od lat może się pochwalić prawie stuprocentową zdawalnością matur, a w 2016 roku nawet stuprocentową, co zagwarantowało szkole pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

Czy tegoroczny pierwszy tydzień matur pisemnych rokuje na tak świetny rezultat? O to postanowiliśmy zapytać już samych zdających:

„Matury były, jak dla mnie, zaskakująco łatwe. O ile test z polskiego był w miarę trudny, to do rozprawki byliśmy przygotowani dobrze. Egzamin z matematyki był jednym z najłatwiejszych, jakie widziałem na własne oczy. Angielski także był przystępny.
Mimo całej tej atmosfery protestu myślę, że nasza pani od języka polskiego zrobiła wszystko idealnie. Każdy w LO był na maturę przygotowany perfekcyjnie. Powtórzyliśmy wszystkie lektury i epoki. Nasza polonistka poświęciła wiele czasu, by pomóc grupie piszącej rozszerzenie. Również w swoim czasie wolnym.”
-Mirek

„Na maturę z języka polskiego czułam się dobrze przygotowana, ponieważ z naszą polonistką powtórzyliśmy cały materiał. Zadania na maturze z matematyki były typowe. Uczęszczałam na zajęcia dodatkowe, które odbywały się w soboty, więc spokojnie podeszłam do tego testu.
Matura z języka angielskiego miała dość jasne zadania. Po lekcjach angielskiego w szkole mieliśmy wystarczający zasób słownictwa, aby się z nią zmierzyć.
Myślę, że nauczyciele LO bardzo dobrze przygotowali nas do egzaminu dojrzałości. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na wyniki.”
-Julia

„Matury w pierwszym tygodniu nie były trudne. Fragment „Dziadów” na rozprawce bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, podobnie jak cały egzamin z języka angielskiego. Czas przedmaturalny spędziliśmy w Liceum na intensywnych powtórzeniach z języka polskiego, angielskiego oraz matematyki. Nauczyciele z zaangażowaniem starali się umożliwić każdemu otrzymanie świadectwa dojrzałości i spisali się idealnie. Miejmy nadzieję, że wszystkie wyniki będą zadowalające.”
-Roksana

„Dla mnie okres matur był i nadal jest bardzo stresujący. Mimo, że nauczyciele robili, co w ich mocy aby dobrze nas przygotować, to nie dało się uniknąć obawy przed tym, co znajdziemy w arkuszach. Najbardziej obawiałam się tematu rozprawki z języka polskiego. Ucieszyłam się na widok fragmentu „Dziadów”, jednak test nie należał do najprostszych.
Matematykę i język angielski pisało się bardzo przyjemnie.”
-Julia

Nasi tegoroczni maturzyści zmierzyli się już niemalże z każdym przedmiotem na poziomie rozszerzonym- w tym nawet z informatyką i filozofią. Życzymy dużo energii na maturach ustnych, samych łatwych pytań i powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.