Niezwykłe spotkanie w Krakowie

Od kilku miesięcy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej i Spółdzielni Socjalnej „Green Service” przygotowywali się do zwiedzania Krakowa.

W dniach 26 i 27 maja br. blisko 40 – sto osobowa grupa uczestniczyła w dwudniowej wycieczce, podczas której mogli zwiedzić najciekawsze miejsca Krakowa oraz poznać historię tego miasta.

Towarzyszący grupie przewodnicy rozpoczęli wędrówkę od wysłuchania hejnału z Wieży Mariackiej, zwiedzeniu Rynku, Kościoła Mariackiego, Sukiennic itp. W drodze na Wzgórze Wawelskie grupa zwiedziła tez Dzielnicę Uniwersytecką, gdzie odbyło się nieplanowane i niezwykłe spotkanie z Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą. Spotkanie to sprawiło wiele radości uczestników wycieczki i było zasłużoną dla nich nagrodą.

Sporo czasu przeznaczono na zwiedzanie Wawelu, gdzie nie obyło się bez zadumy i przemyśleń przy grobie byłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki. Wieczorem po zjedzeniu kolacji wszyscy udali się na spacer na Stare Miasto aby podziwiać jeszcze raz uroki oświetlonego tym razem pięknego Rynku.

Następnego dnia kontynuowano zwiedzanie, które tym razem skoncentrowało się na Dzielnicy Kazimierza, gdzie oprócz historii związanej z Polską poznali również historię Żydów mieszkających w Krakowie. Zwiedzili Synagogę, zabytkowe kamienice oraz ich cmentarz. W tym dniu zwiedzanie zakończyło się obecnością na Skałce gdzie znajduje się Klasztor i Seminarium Ojców Paulinów.

Uczestnicy wycieczki przemieścili się z Karkowa do Częstochowy na Jasną Górą, gdzie wzięli udział w modlitwie jaka w tym czasie się tam odbywała.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Wieruszowa już planując kolejny wyjazd jaki jest zaplanowany na jesień, tym razem do aktualnej stolicy naszego kraju Warszawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.