Policjanci wytropili złodziejski duet

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 22-latka oraz jego 19-letnią znajomą, podejrzanych o kradzieże w sklepach na terenie Wielunia. Sprawcy wykorzystując nieuwagę pracowników wynieśli ze sklepów kilkanaście markowych perfum oraz dwa drony. Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Od kwietnia 2019 roku wieluńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży markowych perfum oraz dronów, które miały miejsce w dwóch sklepach na terenie Wielunia. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 000 złotych. Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Policjanci sprawdzili monitoringi i przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami.

Dzięki ustaleniom wieluńskich policjantów wytypowano prawdopodobnych sprawców tych przestępstw. Byli to 22-latek oraz jego 19-letnia znajoma, zamieszkujący na trenie powiatu kępińskiego. 14 maja br. oboje zostali zatrzymali przez wieluńskich stróżów prawa. Jak ustalili policjanci, pierwszej kradzieży 22-latek dokonał sam, a w kolejnych pomogła mu jego 19-letnia znajoma. Skradzione przedmioty sprzedawali, a zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na własne potrzeby. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania kilku kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali jednego ze skradzionych dronów. Mężczyzna sprzedał go w lombardzie na terenie Wieruszowa.

www.wielun.policja.gov.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieluń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.