Rowerem do św. Anny

Po raz czwarty członkowie Opatowskiego Klubu Rowerowego działającego w ramach Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Sportowego udali się w dniach 11 – 12 maja na Górę św. Anny. Termin nie przypadkowy gdyż wówczas odbywa się doroczna pielgrzymka rowerzystów do św. Anny diecezji opolskiej.

Tegoroczna XIV edycja zgromadziła na placu przy grocie poświęconej Matce Bożej z Lourdes 1500 rowerzystów. Opatowska grupa wyróżniała się szczególnie dzięki charakterystycznym, oryginalnym koszulkom z logo klubu. W tym miejscu składamy szczególne podziękowanie wszystkim sponsorom, którzy wspierają nasz Klub w zakupie profesjonalnych strojów kolarskich.

Tegoroczna opatowska grupa liczyła rekordową liczbę uczestników – 43. ( w 2016 roku jechało tylko 6 osób). Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że do pokonania mieliśmy 118 km w jedną stronę. Aby zdążyć na Eucharystię na godz. 13.00 trzeba było wyruszyć z błogosławieństwem ks. proboszcza J. Wachowiaka o 5.00.

Na całym szlaku pielgrzymkowym uczestnikom towarzyszył samochodem p. Jerzy Grzesiak, który całkowicie bezinteresownie czuwał nad zabezpieczeniem technicznym całej grupy za co należy mu się szczególna wdzięczność i podziękowanie. O ile sobotnia droga była pokonywana przy dobrej pogodzie, to powrót niedzielny – również rowerem – wymagał zmagania się z deszczem, wiatrem i zimnem. Mimo tego pielgrzymi rowerowi dotarli cało i bez większych przeszkód do Opatowa. Duża w tym zasługa kol. Zbigniewa Musiały – komandora pielgrzymki.

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej pielgrzymce – tym razem do Częstochowy – 29 – 30 czerwca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.