Sam baner nie wystarczy !!! Konsultacje społeczne dot. inwestycji handlowej na terenie boiska „Korczaka”.

Jak wiemy w mieście powstała spora grupa osób sprzeciwiająca  się powstaniu inwestycji handlowej na terenie boiska trawiastego przy ul. Fabrycznej obok „Korczaka” w Wieruszowie.

Inwestor, który już od ubiegłego roku zabiega o tereny pod lokalizację nowych  obiektów handlowych, co róż wpada na nowe pomysły, aby osiągnąć swe intratne cele. Ostatnio zaproponował relokację marketu „Biedronka” na drugą stronę ulicy. Na piętrze budynku miałaby powstać jednocześnie nowoczesna sala kinowa. Gmina na tej zamianie ma nie stracić żadnej złotówki ze swojego budżetu,  ale czy nie powinna zyskać nikt nie odpowiada. Czy liczy się dobro mieszkańców, zobaczymy.

Powstał już olbrzymi sprzeciw społeczny, były pisma  i apele, które można skwitować hasłem „Burmistrzu nie idź tą drogą”. Decyzja więc została przerzucona na barki Rady Miejskiej choć jak wynika z przepisów udzielenie dzierżawy na tereny czy obiekty będące własnością gminy, nie jest w kompetencjach rady. Kiedyś uchwała rady dotycząca wydzierżawienia terenu strzelnicy została odrzucona przez Urząd Wojewódzki jako niezasadna.

W związku z zaistniałą sytuacją burmistrz zrządził konsultacje społeczne, które będą odbywać się w dniach od 6 maja do 17 maja 2019 r. Swoją opinię mieszkańcy będą mogli wyrazić na papierowych ankietach a także przez internet. Wynik konsultacji nie jest zobowiązujący dla Rady Miejskiej. Trzeba mieć świadomość, że radni to grupa ludzi   nie  zawsze zbieżna z interesami mieszkańców mimo,  że przez nich została wybrana.

Mieliśmy okazję w przeszłości obserwować na przykładzie innych konsultacji wyniki tych konsultacji i ich organizację.

Dlatego informujemy Państwa, że jeżeli wynik konsultacji będzie kontrowersyjny i zaistnieje taka potrzeba, wystąpimy do Urzędu Miejskiego w ramach ustawy o udzielaniu informacji publicznej o przedstawienie listy osób biorących w nich udział. Oczywiście pamiętając o RODO,  bez wskazania, jak kto głosował i bez danych adresowych. Imię i nazwisko nie jest objęte ochroną tych przepisów a zwłaszcza jeżeli dotyczą spraw publicznych. Pozwoli to tylko sprawdzić Państwu, czy ktoś przypadkiem za Państwa nie zagłosował lub też Państwa ankieta nie została odnotowana.

Jest już pewne widoczne działanie, bo Na ogrodzeniu terenu szkoły pojawił się baner, aby bronić tego terenu przez zabudową.

Sam baner jednak nie wystarczy, liczy się sprawne działanie, czyli udział dużej, naprawdę dużej liczby mieszkańców. Aby zagłosować trzeba wypełnić ankietę, ale co ważne nie trzeba jej osobiście dostarczać do Urzędu Gminy. Można też do urny wrzucić zebrane ankiety od wielu osób. Głosowanie internetowe zawsze budziło wiele kontrowersji i jest  bardziej podatne na różne manipulacje. Najważniejszy jest osobisty podpis.

Poniżej udostępniamy plik z ankietą, którą trzeba wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta (parter ) w Urzędzie Miejskim, nie koniecznie osobiście.

Tu możesz pobrać ankietę

E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Sam baner nie wystarczy !!! Konsultacje społeczne dot. inwestycji handlowej na terenie boiska „Korczaka”.

 1. Wojciech pisze:

  Oby nie było tak ze na konsultacjach jest piec osób , ktos to musi pilnowac bo sprawa wazna , dobrze ze piszecie i ostrzegacie , ale tez pomożcie .

 2. Elka pisze:

  Widzę, że oprócz zatrudnienia swoich znajomych Rafałek, pokazuje swoje prawdziwe oblicze, ma w nosie interes miasta i perspektywy rozwoju. W mojej opinii dba tylko o własną kieszeń. Tylko IDIOTA i ignorant może zaproponować ten teren pod biedronke. Z TEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ZESPOŁU SZKÓŁ Ponadgimnazjalnych korzysta blisko 1500 dzieci i młodzieży, gdzie ci młodzi maja biegać, po orliku. Prawdziwy gospodarz przedstawił y plan renowacji tego terenu z przeznaczeniem dla szkół.

 3. Ewa pisze:

  Ile to było pisania że ktoś tam zatrudnił kogoś z ” rodziny” w pewnej instytucji, my to pamiętamy, trudny do zrozumienia jest wynik wyborczy ten i poprzedni. Tu za dużo i różnego ludu który z całej Polski przyjechał do pracy bo były mieszkania. Ludzie chcą igrzysk, wygłupów, to samo młodzież, to ich rajcuje. Tylko do czego to doprowadzi. Oby nie było płaczu i zgrzytania zębów. Oby nie było za późno. Na ten czas z tymi ludźmi nic się nie zrobi. Gazeto ratuj.

 4. Ewa pisze:

  Popieram Elkę i apeluje do mieszkańców o rozsądek. oraz do nauczycieli.

 5. Anonim pisze:

  Mieszkańcy przecież ten teren został już dawno obiecany inwestorowi, a te całe konsultacje to jeden wielki PIC!!! (skoro są nie wiążące) radni to pojęcia nie mają co należny do ich kompetencji i po są. Jak inwestorowi kino będzie przynosiło straty to je zamknie i przerobi na kolejny sklep i tyle będziecie mieć do gadania bo on będzie właścicielem nieruchomości . Gmina będzie i tak musiała wybudować kino za swoje, ale ciekawe gdzie jak się już burmistrz tak skrupulatnie terenów pozbywa.

 6. Elka pisze:

  Nie nazywaj go burmistrzem bo się Piotr Psikus obrazi.

 7. Elka pisze:

  U konkurencji kolejne manipulacje, przynajmniej nie ukrywają, płaci pewnie inwestor, pytanie komu, za co- na końcu zapłacimy wszyscy

 8. mis pisze:

  Dlaczego szkoła korczak nie reaguje?nauczyciele czy wam wszystko jedno?

 9. Elka pisze:

  Proszę jeżeli to możliwe o rozmowę z Panią Dyrektor Agatą Barańską, radną powiatową, czy nie zależy jej na tym terenie, Oczywiście obecny stan boiska odzwierciedla obraz GOSPODARZA, i jest nie do przyjęcia, redakcja może taką rozmowę przeprowadzić. Proszę spytać gdzie dzieci będą biegać, po zabrania tego terenu. MYŚLĘ ŻE PANI AGATA wfistka nie chciałaby być zapamiętania jako osoba, która pozwoliła na odebranie tego terenu kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży. NO CHYBA że w przyszłości będą biegać wirtualnie nie ruszając z domu

  • Naczelny pisze:

   Redakcja poprosi o rozmowę z p. dyrektor SP nr 1 w Wieruszowie, którą po autoryzacji opublikujemy. Podejmiemy również inne działania.

   • Wojtek pisze:

    nalezalo by napisać kogo wybraliscie tego macie ale szkoda dzieci , natomiast ciekawi mnie co w tym temacie zrobiła dyrektor .

   • Petr pisze:

    Zara jak to jest „dopóki dzban wodę nosi…” . мы увидимся . мы будем смеяться 🙂 возможно скоро 🙂 некоторые будут плакать 🙁 возможно скоро 🙂

 10. Emil pisze:

  Kolejna marna manipulacja. Rada się nie zgodzi a on wyjdzie na bohatera. Mydlenie oczu bo w międzyczasie coś innego będzie sprzedane. Odwrócenie uwagi. Na koniec artykuł w lugazecie BURMISTRZ OBRONIŁ BOISKO. Kolejny sukces R. Przybyła. I pewnie wypowiedz będzie ” od początku uważałem tą lokalizację za chybiona. Zgłosili się inwestorzy musieliśmy to rozważyć. Jest jeszcze dużo działek do sprzedania chociaż już dużo sprzedałem i inwestor musi wziąć je pod uwagę. Będę bronił interesów mieszkańców, to dla mnie najważniejsze”. Jeśli radni powiedzą TAK wypowiedź zabrzmi ” taka decyzję podjęła rada i to głos mieszkańców którzy radę wybrali. Ja nie będę oceniał decyzji rady. To radni podjęli ta decyzję. Ja nie podjąłem żadnej decyzji, to rada głosowała”.

 11. Zara pisze:

  Emil,nie przejmuj się, już coraz więcej mieszkańców orientuje się w tym… niektórzy nie chcą tylko komentować bo przecież nie wolno! Zaraz straszenie prokuratura, Ty nie wiesz, że to jest monarchia absolutna ?

 12. MaRek pisze:

  z dzbana już kapie hi hi