Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieruszowie najlepsza w Finale Wojewódzkim

Fundacja im. Andrzeja Grubby, od wielu lat, organizuje cykl turniejów tenisa stołowego dla dzieci szkół podstawowych. W tym roku, zorganizowała turniej, pod nazwą XIII Memoriał Andrzeja Grubby 2019, a Finał Województwa Łódzkiego odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej.

W turnieju udział wzięło 7 drużyn, reprezentujących szkoły z terenu województwa łódzkiego. W turnieju tym wystartowały 3 osobowe reprezentacje szkół, składające się z dziewcząt i chłopców. W drużynie, dwóch uczniów musi być z rocznika 2006(klasa VI) lub młodsi i jeden z rocznika 2008(klasa IV) lub młodszy.

W zawodach tych, wzięła udział, również, drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, w składzie: Julia Skwarek (2006), Hubert Wilk (2007) i Natalia Rabiega (2008). Zawody rozegrano na początek systemem grupowym, gdzie drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie, pokonała 3:0 drużynę Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu i 3:0 Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej. W finale drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie pokonała 3:2 drużynę Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i tym samym drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie zwyciężyła w turnieju zajmując pierwsze miejsce i uzyskała awans na Finał Krajowy, który odbędzie się 14-16 czerwca 2019 r. w Sopocie.

Nadmienić należy, że najlepszą zawodniczką tego turnieju została Julia Skwarek reprezentująca Szkoła Podstawową nr 2 w Wieruszowie, zaś zawodnikiem Marcel Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.