Turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w Donaborowie

Drugi turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów rozegrano w sobotę 11 maja w hali sportowej w Donaborowie. Gospodarzem turnieju był Klub UKS Tornado Donaborów, który pokazał „Top level” perfekcyjnego przygotowania turnieju oraz hali jako areny rywalizacji sportowej dzieci.

Do udziału w turnieju przystąpiło kilkanaście klubów z województwa wielkopolskiego. Przybyli również gościnnie zawodnicy z województwa łódzkiego i opolskiego.

Na pięknych matach rozegrano ponad 120 spotkań dzieci w kategoriach U-9 i U-11 walcząc o każde miejsce. Klub UKS Tornado przygodę z Badmintonem dopiero zaczyna, a już 14 – osobowa grupa stanęła do rywalizacji w turnieju. Były pierwsze emocje, łzy, rozpacz z pierwszych życiowych porażek, przeplatane radością wygranych akcji i zdobycia cennych punktów. Endorfiny zdrowej sportowej rywalizacji były wszędzie, a emocje dzieci i rodziców sięgały zenitu, niekiedy tych drugich jeszcze wyżej.

Drużyną „UKS Tornado” pokazała sportowy pazur, walcząc z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami z Polski o każdy punkt i każdy skrawek kortu wylewając hektolitry potu. Zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie sportowe, a wszyscy obecni na turnieju przeżyli piękne niezapomniane chwile.

Drużyna „UKS Tornado” jeszcze bardziej się zintegrowała, a potencjał sportowy, który w nich drzemie, jest potężny i przy dalszym zaangażowaniu w cykliczne szkolenie może również przynieść sukcesy sportowe. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, sponsorom w przygotowanie turnieju serdecznie dziękujemy, powiedział trener UKS Tornado.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Donaborów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.