Uczniowie ZSS w Słupi na Mistrzostwach Polski w pływaniu!

W dniach 26-28 kwietnia w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni Razem”. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: do lat 13, 14-16, oraz 17 i starsi.

Wszystkie dystanse na 100m i 200m stylem dowolnym to kategorie open. Uczniowie ZSS w Słupi, jak zwykle zdobyli mnóstwo medali.

Mistrzem Polski na 50 m stylem dowolnym, z rekordem życiowym (30.25) został Wojciech Kolebski;

Mistrzem Polski na 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem klasycznym został Kacper Klein;

Mistrzostwo Polski na 50 m stylem klasycznym zdobyła również Witkoria Gąszczak.

– Vice Mistrzostwo Polski na 100 stylem klasycznym,
– brązowy medal na 50 m stylem dowolnym.

Nasi reprezentanci zdobyli również złoty medal sztafety mix 4x50m w składzie: Kolebski, Klein, Gąszczak, Dolczewska.
Srebrny medal sztafety chłopców 4×50 – w składzie: Kolebski, Klein, Janowicz, Kmiecik.

Udział w Mistrzostwach to ważne wydarzenie dla naszych sportowców, podczas zawodów mierzą się z zawodnikami Kadry Narodowej, którzy są medalistami Mistrzostw Europy federacji INAS.

Łącznie zdobyliśmy, aż 15 medali MP, co jest świetnym wynikiem! Możemy uznać sezon 2018-2019 za bardzo udany. Starty w zawodach w Lesznie, Rawiczu, Warszawie i Krakowie to blisko 100 medali zawodników ZSS w Słupi.

Możemy śmiało powiedzieć, że jako szkoła jesteśmy jednymi z najlepszych w Polsce w pływaniu. W czerwcu odbędzie się obóz Kadry Narodowej, w którym udział weźmie Wojciech Kolebski i najprawdopodobniej jeszcze jeden zawodnik ZSS – Kacper Klein.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenera – pana Łukasza Gruszki! Jesteście wielcy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słupia pod Kępnem, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.