Ciekawe spotkanie w bibliotece w Mroczeniu

10 czerwca Biblioteka w Mroczeniu gościła znaną i lubianą autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci – Elizę Piotrowską. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Barankowa oraz ze Szkoły Podstawowej w Baranowie.

CIOCIA JADZIA Z RIO

Elizę Piotrowską dzieci znają przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”. Pani Eliza już od początku bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które zasypały ją mnóstwem pytań. Autorka zabrała wszystkich uczestników w literacki świat Cioci Jadzi. Pisarka opowiadała nie tylko o książkach, ale też o niektórych zwyczajach, jakie panują we Włoszech i Brazylii gdzie obecnie mieszka.

Na spotkaniu autorce „towarzyszyła” Ciocia Jadzia, przepięknie ręcznie zrobiona lalka z wyglądu przypominająca…panią Piotrowską. I nie ma w tym przypadku, bo Ciocia Jadzia to Eliza Piotrowska. Wszystko po to, by wspólnie odwiedzić między innymi egzotyczne Rio de Janeiro i przepiękny Rzym, a także Poznań, Wrocław i Warszawę.

Efektem spotkania były kolorowe pocztówki z różnych zakątków świata, stworzone przez uczestników warsztatów, wykorzystując własną wyobraźnię, wrażliwość oraz porady autorki. Nie zabrakło też chwili na indywidualne rozmowy w trakcie podpisywania książek przez autorkę.

Książki Elizy Piotrowskiej można wypożyczyć w Bibliotece w Baranowie oraz filiach w Mroczeniu i Słupi.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu: „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baranów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.