Dodatkowe pieniądze dla Lokalnych Grup Działania

W Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach przy ul. Wolności 36 odbyło się podpisanie i przekazanie umów na dodatkowe środki dla czterech Lokalnych Grup Działania: „Między Prosną a Wartą”, „PRYM”, „Kraina Wielkiego Łuku Warty” oraz „Dolina rzeki Grabi”. Umowy przekazał beneficjentom marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Wieruszowskiego, objętego działaniami LGD Między Prosną a Wartą. Pojawili się wójt gminy Czastary i gospodarz wydarzenia – Dariusz Rejman, wójt gminy Bolesławiec – Dorota Makówka, wójt gminy Galewice – Piotr Kołodziej, wójt gminy Łubnice – Michał Pazek, wójt gminy Sokolniki – Sylwester Skrzypek, burmistrz Wieruszowa – Rafał Przybył oraz sekretarz Powiatu Wieruszowskiego – Agnieszka Polus.

W obrębie działalności Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą” znajduje się także gmina Klonowa, mimo iż nie należy do Powiatu Wieruszowskiego.

Jak przyznał marszałek województwa łódzkiego – Grzegorz Schreiber, poczynania Lokalnych Grup Działania odgrywają ważną rolę – Są to swego rodzaju narzędzia do pozyskiwania środków, do tego żeby realizować nasze plany, marzenia, które dzięki państwu, dzięki grupom działania trafiają do ludzi. Chciałbym pokazać dwa przykłady działań, na których mi szczególnie zależy i które dodają mi energii. Otóż jedna grupa działań to są te działania, które trafiają do przedsiębiorców, trafiają do ludzi, którzy doskonalą i poprawiają swoje miejsca pracy, ale z drugiej strony potrafią zapewnić promocję województwu. Nie ukrywam, bo będąc marszałkiem muszę na takie parametry patrzeć.

Lokalna Grupa Działania „Między Prosną a Wartą” obejmująca swym działaniem gminy Bolesławiec, Czastary, Galewice, Klonowa, Lututów, Łubnice, Sokolniki i Wieruszów otrzymała dodatkowe środki w wysokości 620 tys. zł.

Na spotkaniu swoje smakołyki wśród których można wymienić słodkie ciasta, sałatki czy wędliny, zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dzietrzkowic, Mieleszyna i z Krajanki. Całość zamknął duet akordeonistów, który jest znany na terenie Powiatu Wieruszowskiego.

Nasz dziennikarz zapytał marszałka o ewentualne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Marszałek Schreiber odpowiedział – Póki co są programy rządowe służące wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich. Myślę, że my też się do tego typu działań przyłączymy. Z resztą wielki zjazd KGW w Opocznie jest tego najlepszym dowodem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.