Piksele w krwioobiegu

Gry wideo dostarczają obecnie rozrywki milionom ludzi na świecie. Dziesiątki gatunków, tysiące wymyślonych światów, niepoliczalne zastępy barwnych i zapadających w pamięć postaci oraz opowiedzianych historii.

 

Przeżywanie gry, której jesteśmy aktywnym uczestnikiem potrafi bawić, wzruszyć i zdecydowanie wciąga. Czasem ratujemy księżniczkę albo walczymy o przetrwanie na zapomnianej przez kosmos planecie, innym razem po prostu szukamy skarbów czy gramy z przyjaciółmi w wirtualną piłkę nożną.

Bez względu na upodobania ─ MY GRACZE─ gracze konsolowi, komputerowi, użytkownicy tabletów czy smartfonów staliśmy się pikselowymiwojownikami o cyfrowe wspomnienia lat własnego dzieciństwa. Obojętnie z jakiej epoki! Tęskno sięgamy do czasów pierwszych kolorowych telewizorów, szaroburych pikseli na mrugających kineskopach, bazarów wypełnionymi reliktami minionej ery oraz tandetnego plastiku
z podróbek zagranicznego sprzętu. Jesteśmy graczami z krwi i kości, dla których wirtualne doznania i obcowanie z zerojedynkowym kodem uzupełnia skład powietrza.

Idea interaktywnej wystawy Pixelowe Wspomnienia sięga daleko do czasów pierwszej fascynacji sprzętem i grami. Do pamiętnego roku 1991, gdy w dziecięce dłonie trafiła pierwsza przenośna konsolka od Nintendo. Game Boy─ ciężki
i pożerający baterie niczym bajkowy smok owce. Cud elektronicznego wszechświata o monochromatycznym wyświetlaczu i kilku bitowym procesorze, dał początek pasji pielęgnowanej nieprzerwanie od blisko trzydziestu laty.

Wystawa Pixelowe Wspomnienia stworzona ze zbiorów Muzeum Gier
i Komputerów Minionej Ery we Wrocławiuukazuje skromny wycinek tysięcy godzin spędzonych z padem. Namacalnie wizualizuje miłość do grania, poznawania cyfrowych światów i przede wszystkim czerpania z tego ogromnej frajdy!

Marcin „Lekt” Wiatrak
FanboyNintendo, miłośnik turowych japońskich gier RPG oraz fanatyk serii The Legend of Zelda
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.