Pożegnanie „zerówki” w Żdżarach

Słoneczko przez szyby na twarze blask kładzie
Minął roczek szkolny w przedszkolnej gromadzie
Dziś nikt nie stwierdza –ja w domu być wolę
Dziś wszystkie starszaki mówią
ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

Tym wierszem starszaki 18 czerwca 2019 r. rozpoczęły uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli rodzice oraz nauczyciele.

Na początku najważniejszy punkt uroczystości – występ 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie.5-latki wierszem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole i obiecały, że już za rok pobiegną za nimi do szkoły. Następnie rozpoczął się występ 3-4 latków. Były wiersze i piosenki, maluszki swoim występem zachwyciły wszystkich przybyłych gości.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla dyrektora i nauczycieli za przekazaną wiedzę oraz dla rodziców za trud wychowania, a także dla Rady Rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Wszyscy otrzymali w podziękowaniu pamiątkowe statuetki i kwiaty.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz kuferki – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach nowy etap edukacji – naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom, dyrekcji , nauczycielom i rodzicom bezpiecznych i radosnych wakacji. Rodzicom dzieci 6-letnich dziękujemy za słodkie przygotowanie tej uroczystości.
Tak jak mówią słowa piosenki nie zapominajcie o przedszkolu:
Zabierzemy stąd dobrych wspomnień moc,
Gdy będziemy tęsknić za przedszkolem,
Odwiedzimy was.

Alicja Kaczmarzyk
Karolina Patyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.