Urząd Miejski w Wieruszowie informuje, że ruszyła bezpłatna akcja sterylizacji/kastracji/znakowania (czipowania) zwierząt, których właściciele są mieszkańcami gminy Wieruszów.

Znakowanie (czipowanie) psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy. Elektroniczne znakowanie zwierząt polega na wprowadzeniu przez lekarza weterynarii pod skórę zwierzęcia mikroczipu. Znakowanie (czipowanie) jest zabiegiem bezbolesnym dla zwierzęcia. Numer chipu jest rejestrowany w ogólnopolskiej bazie danych podając dane właściciela pupila. Znakowanie (czipowanie) to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia.

Akcja obejmuje również bezpłatną sterylizację/kastrację zwierząt, których właściciele mieszkają na terenie gminy Wieruszów. Usługa jest całkowicie bezpłatna i odbywa się na koszt gminy Wieruszów.

Główną zaletą zabiegu jest uniknięcie chorób narządów rozrodczych, które często prowadzą do śmierci zwierzęcia. Kolejnym plusem jest uniknięcie niechcianej ciąży. Nasze zwierzę nie będzie pamiętało, ani odczuwało braku narządów rozrodczych.

Warunkiem skorzystania z zabiegu jest :

• pozytywne rozpatrzenie wniosku przez burmistrza Wieruszowa,
  • rzeczywiste wykonanie zabiegu kastracji lub sterylizacji zgodnie z wymaganiami z zakresu ochrony zdrowia zwierząt w Gabinecie Weterynaryjnym, z którym gmina Wieruszów ma podpisana umowę.
  • uiszczenie opłaty za posiadanie psa
  • w przypadku sterylizacji/kastracji: posiadanie aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie
  • w przypadku znakowania (czipowania) posiadanie aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie u psów (u kota nie jest obowiązkowe)

Zabiegi wykonywane są w Gabinecie Weterynaryjnym przez lek. wet. Panią Andżelikę Barczak, mającym siedzibę przy ul. Osiedlowej 1k, 98-400 Wieruszów, numer telefonu: 603-394-731. Sfinansowaniu podlegają tylko i wyłącznie zabiegi wykonane w ww. Gabinecie, z którym gmina podpisała umowę.

Wniosek o skierowanie na zabieg kastracji, sterylizacji oraz znakowania (czipowania) psów i kotów, których właściciele mieszkają na terenie gminy Wieruszów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Rusza akcja bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz znakowania (czipowania) zwierząt

1. Ewa pisze:

I pięknie.Tylko pogratulować.Za prelekcje 6 tys. z naszych pieniędzy.Trzeba pracować 3 miesiące na taką kwotę a emeryci prawie pół roku a jakiś ktoś tam przyjedzie i „posepleni”.Nie przystoi zadawać się z takimi ludźmi chyba że komuś na opinii nie zależy.Proponuję wpisać w przeglądarkę Inwentarz IPN i sprawdzić.Już rozumiem o czym pani pisała na stronie społecznościowej.To po prostu niesłychane co się tutaj dzieje.

2. anonim pisze:

to proszę nas oświecić ,może redakcja przeprowadzi wywiad z owym panem ,z przeorem i burmistrzem dlaczego współpracuje się z takimi osobami .

• Naczelny pisze:

Nasz zespół uznał, że nie ma potrzeby przeprowadzenia rozmowy z ww osobami. Z owym panem nie współpracujemy odkąd dowiedzieliśmy się o jego przeszłości. Osoby, z którymi ten pan się kontaktował i zamierza się kontaktować zostały poinformowane kim był ten pan. Po wizycie w IPN w Częstochowie opublikujemy te materiały, na które dostaniemy zezwolenie. Pozdrawiamy