Spektakularne zwycięstwo Łukasza

Na zawodach Międzynarodowych modeli ślizgów klasy FSR oraz Grand Prix Polski- II Runda Mistrzostw Polski rozgrywanych w dniach 07-09.06.2019 r. w miejscowości Jawor zawodnicy z Wieruszowa wystartowali w dwóch klasach FSR-V 3,5 oraz w klasie FSR-V 7,5 ccm pojemności silnika.

Łukasz Dembecki jak i Andrzej Dembecki w sobotnich eliminacjach do finałowej dwunastki uplasowali się na wysokich miejscach. W niedzielny ranek na akwenie Jawornik skupił dużą ilość publiczności oczekujących na finałowe biegi, które trwają 30 minut. O 9:10 rozpoczęły się finały w klasie 3,5 z udziałem Łukasza i Andrzeja.

Po dość dramatycznym biegu po zderzeniu się z jednym z zawodników Łukasz uplasował się na piątym miejscu, natomiast Andrzej wywalczył wysokie trzecie miejsce. Finał klasy 7,5 skupiając wielu utytułowanych zawodników z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji zgromadził rekordową ilość widzów. Ten finał wzbudził największe emocje, 3 minuty po starcie sędzia zmuszony był przerwać wyścig, została ogłoszona przerwa techniczna z powodu awarii elektroniki AMB.

W oczekiwaniu na ponowny start emocje sięgnęły zenitu, rozległ się sygnał startowy, modele ruszyły. Łukasz po starcie uplasował się na piątym miejscu, z minuty na minutę Łukasz swoją pozycję poprawiał, gdzie w końcu dwadzieścia trzy sekundy przed końcem biegu Łukasz zaatakował pierwszą pozycję. Szarża zawodnika który stracił tą pozycję była niesamowita, szli burta w burtę, gdzie na ostatniej prostej w końcu Łukasz odparł atak wygrywając o 0,82 setne sekundy.

Takiego spektakularnego finału nikt się nie spodziewał. Zawody można uznać za bardzo udane, dopisała pogoda, akwen pozwala na bardzo szybkie pływanie, co udało się wykorzystać. Jednocześnie mamy nadzieję, że to nie są ostatnie wspólne tryumfy. Przed nami jeszcze dużo zawodów Międzynarodowych oraz Grand –Prix. Sport finansowany ze środków własnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.