XI Dni Gminy Trzcinica

16 czerwca 2019 r. na terenie stadionu sportowego w Trzcinicy odbyły się Dni Gminy Trzcinica. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla wszystkich uczestników święta Gminy, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk i Sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny.

Pierwszym punktem programu były występy dzieci z Zespołu Szkół w Trzcinicy i z Zespołu Szkół w Laskach. Występujący zostali nagrodzeni oklaskami i słodkimi upominkami. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy ze Słonikiem Andym. Ponadto w tym dniu każde dziecko miało wstęp wolny na dmuchane zamki i suche baseny.

Równolegle na Orliku rozgrywano Turniej Sołectw Gminy Trzcinica. Także sala sportowa Zespołu Szkół  w Trzcinicy była w tym dniu wykorzystana, gdyż odbywały się tam zawody koszykarskie dla dzieci i młodzieży.

Kolejnym punktem był występ grupy tanecznej działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. W tym dniu podsumowano także sezon Gminnego Klubu Sportowego. Na scenie pojawiły się grupy piłkarskie wraz z trenerami: Przemysławem Fuczyło, Grzegorzem Szarem i Krzysztofem Ludwiczakiem oraz prezesem Januarym Fuskiem.

Dużym zainteresowaniem w tym dniu cieszyły się stanowiska poszczególnych sołectw, na których Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały i zapraszały do degustacji swoich przysmaków. Każde z Koła Gospodyń Wiejskich zostało nagrodzone koszem słodkości. Ciekawie prezentowały się prace fotograficzne Damiana Kałki, który występuje pod pseudonimem artystycznym Gilles de Rais.

Po prezentacjach dzieci i uczniów na scenie wystąpiła Biesiada Góralska, która umiliła czas wszystkim zebranym swoimi utworami.

Następnie na scenie pojawił się Mariusz Kalaga, który zaśpiewał swoje największe hity.
Ostatnim punktem wieczoru był występ zespołu ENJOY oraz zabawa wszystkich zgromadzonych pod chmurką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.