Żdżary w Teatrze i ZOO Opolskim

13 czerwca 2019 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żdżarach byli na wycieczce autokarowej w Opolu. Odwiedzili Teatr Lalki i Aktora w Opolu gdzie obejrzeliśmy spektakl „Idziemy po skarb” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Zabawne przygody głównych bohaterów Misia i Tygryska, wprowadziły nas w bajkowy świat. Bohaterowie za wszelką cenę chcieli odnaleźć ogromny skarb i zapomnieli przez chwilę o tym co jest w życiu ważne. Przedstawienie pełne humoru i radości było wspaniałą teatralną przygodą dla nas oglądających ten spektakl a jednocześnie było nauką mówiącą, że od wartości przyjaźni i rodziny nie ma nic ważniejszego.

Po opuszczeniu teatru udaliśmy się do ZOO W Opolu. A tam czekały na nas same atrakcje. Zobaczyliśmy wspaniałe egzotyczne zwierzęta, które swobodnie spacerowały po swoich wybiegach, lub odpoczywały w cieniu drzew. Widzieliśmy małpki, żyrafy, zebry, uchatki, sowy, wilki, lemury, pelikany był również jaguar i ocelot oraz wiele innych zwierząt. Widzieliśmy spacerującego pawia, odwiedziliśmy pawilon płazów, pawilon Madagaskaru, pawilon stawonogów. Pobyt w ZOO był bardzo udany, a my musieliśmy wrócić do domu. Podczas drogi powrotnej odwiedziliśmy bar szybkiej obsługi McDonald’s gdzie spożyliśmy posiłek. Po długim i pełnym wrażeń dniu zmęczeni ale z uśmiechami na buziach wróciliśmy do domów.

Lila Zawada

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.