ZSR z Lututowa na pikniku w Wieruszowie

8 czerwca 2019 roku Zespół Szkół Rolniczych z Lututowa po raz kolejny zaprezentował swoje stoisko na święcie w Wieruszowie „ Z Powiatem na piknik 2019!”. W tym roku zaszczyt reprezentowania szkoły przypadł uczniom klas trzecich: Aleksandrze Kłobus, Natalii Spałek i Mateuszowi Chmielowcowi wraz z opiekunami: Jolantą Nowak, Wiolettą Czyżak-Pastusiak i Rafałem Pastusiakiem.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał dyrektor ZSR w Lututowie Robert Majchrowicz, który zachęcał do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. W roku szkolnym 2019/2020 absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej mają do wyboru następujące kierunki w Technikum:
• technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
• technik architektury krajobrazu
• technik rolnik
• technik agrobiznesu
• technik żywienia i usług gastronomicznych
oraz w Branżowej Szkole I Stopnia
• mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych

Po raz pierwszy proponujemy młodzieży możliwość kształcenia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Niewykluczone więc, że podczas kolejnego pikniku swoje umiejętności kulinarne zaprezentują młodzi adepci sztuki kulinarnej z Technikum w Lututowie. Akcentów kulinarnych na naszym stoisku nie zabrakło również w tym roku. Uczniowie częstowali uczestników pikniku pysznymi krówkami z logo szkoły i orzeźwiającą lemoniadą.

Pomimo zmiennej i kapryśnej aury wszystkim dopisywały humory, wszak imprezy plenerowe to okazja do przebywania na świeżym powietrzu, spotkania wielu ciekawych ludzi oraz możliwość wymiany opinii i poglądów. To również okazja, by przybliżyć informacje na temat kierunków kształcenia w ZSR w Lututowie, zwłaszcza, że nabór cały czas trwa aż do 25 czerwca 2019 r. Zapraszamy do Lututowa!

Wioletta Czyżak – Pastusiak, Jolanta Nowak, Dorota Maciejewska
Foto W. Czyżak – Pastusiak, R. Pastusiak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments