Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu

Dzięki informacji przekazanej przez świadka, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pijanego kierowcę. Badanie wykazało, że mieszkaniec naszego powiatu miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

W środę przed południem oficer dyżurny otrzymał informację o pijanym kierowcy nissana. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę innym pojazdom, oraz chciał zatrzymać pojazd świadka tego zdarzenia w bardzo oryginalny sposób a mianowicie wyciągnął z samochodu niebieskiego „koguta” i trzymając go w ręce chciał aby jadący za nim pojazd zatrzymał się. Obywatele jadący za nim byli bardzo czujni informując na bieżąco oficera dyżurnego o ich lokalizacji.

Dzięki bardzo szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się zatrzymać kierującego nissanem. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia oraz wysokie kary finansowe. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za używanie sygnałów świetlnych w postaci niebieskich świateł błyskowych zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Laski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.