Kręci mnie bezpieczeństwo

Wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne przebiegają w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Od początku tegorocznych wakacji wieruszowscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą między innymi na półkoloniach organizowanych w powiecie wieruszowskim. W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z uczestnikami letnich wypoczynków w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Sokolnikach, Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie, Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie oraz z uczestnikami obozu w Gumnisku w gminie Sokolniki.

Podczas spotkań policjanci udzielają wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie letniego wypoczynku. Przypominają wypoczywającym o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi a przede wszystkim nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W trakcie wakacji wieruszowscy policjanci prowadzą również działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”, w które zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze między innymi przeprowadzą działania zmierzające do pomiaru prędkości pojazdów. Działania te mają na celu przypominanie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn występowania zdarzeń drogowych.

asp. sztab. Damian Pawlak
Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.