Patrol Ruchu Drogowego z księdzem na pokładzie

W dniu 26 lipca 2019 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wraz z kapelanem KS. Sławomirem Nowakiem przeprowadzili działania w związku z świętem patrona kierowców.

Zastosowaniem kilku pouczeń rozpoczęła się nietypowa służba policjantów kępińskiej drogówki w dniu patrona wszystkich kierowców – Sw. Krzysztofa. Służba ta była niecodzienna, ponieważ w jej trakcie mundurowym towarzyszył duchowny, który wraz z policjantami przekonywał kierowców do rozsądnej i bezpiecznej jazdy samochodem.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie mł. insp. Roberta Ciesielskiego oraz kapelana kępińskich policjantów ks. Sławomira Nowaka na drogi naszego powiatu wyjechał patrol, w którym oprócz policjantów uczestniczył także ksiądz. Założeniem prowadzonej akcji było uświadomienie użytkownikom dróg jak ważne dla ich zdrowia i życia jest przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów prawa w ruchu drogowym. W rozmowach z kierowcami zarówno ks. Sławomir jak i policjanci zwracali uwagę na odpowiednie wyposażenie pojazdu wyruszającego w drogę, stan trzeźwości kierowcy oraz rozwagę w czasie jazdy.

W trakcie kontroli kierowcy otrzymywali obrazki z wizerunkiem Św. Krzysztofa, który ma ich strzec i przypominać o bezpiecznej jeździe. Warto podkreślić, że akcja po raz kolejny spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród użytkowników dróg, choć początkowo byli zdziwieni niecodziennym widokiem to po chwili z uśmiechem witali zatrzymujące ich do kontroli osoby.

kepno.policja.gov.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.