UKS na Mistrzostwach Polski BMX Racing w Nowej Soli

W ubiegłą niedzielę odbyły się w Nowej Soli, Mistrzostwa Polski BMX Racing. W ramach szkolenia techniki jazdy na rowerze a przede wszystkim przeżycia fajnej przygody rowerowej, na pięknym obiekcie, przy sporej liczbie zgromadzonych kibiców, w zawodach udział wzięli zawodnicy UKS Sport Bralin.

Po raz pierwszy w swoim kolarskim życiu, wystartowali w zawodach BMX: Rafał Noculak i Beniamin Dąbrowski. W kategorii Żak , Rafał Noculak po niefortunnym początku, gdzie zaliczył upadek, zdołał zająć 6 lokatę. Natomiast w kategorii Młodzik, Beniamin Dąbrowski po zaciętej walce, przegrał nieznacznie walkę o podium, zajmując nielubiane 4 miejsce.

W kategorii Juniorek i Elity Kobiet o czołowe lokaty walczyły siostry Drelak. Zarówno Milena jak i Maja zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski potwierdzając, iż należą do czołowych zawodniczek w kraju w tej widowiskowej odmianie kolarstwa.

Jak się jeździ na BMX-ach zademonstrował nasz klubowy trener, Dariusz Drelak. W kategorii Masters, zdobył kolejny tytuł na pumptracku, tym razem Vice Mistrza Polski.
Natomiast W dniach 5-7 lipca odbył się XXIX Wyścig Kolarski – Kobyla Góra – Ludwików – Droszew. Była to okazja do zdobycia cennego doświadczenia.

W 3-etapowych zawodach szosowych, nasza zawodniczka Weronika Przewdzięk zajęła następujące pozycje:

I etap: 15 miejsce

II etap: 16 miejsce

III etap: 18 miejsce.

Dało to 16 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

6 lipca Rafał Noculak wystartował w Szklarskiej Porębie w specjalnym wydaniu wyścigu Bike Maraton ULTRA. Kolejny raz Rafał zdobył złoty medal w swojej kategorii i 3 miejsce w kat. Open na dystansie FUN ULTRA.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.