Wypadek drogowy na „starej ósemce”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Górce Wieruszowskiej w gminie Wieruszów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 20 lipca 2019 roku około godziny 10:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Górce Wieruszowskiej w gminie Wieruszów. Według wstępnych ustaleń, kierujący vw jetta, 26 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 58 – letniemu motocykliście i doprowadził do zderzenia z jednośladem.

W wyniku wypadku, motocyklista z obrażeniami ciała śmigłowcem LPR-u został przetransportowany do szpitala. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Kierowca vw w chwili wypadku był trzeźwy. Od motocyklisty pobrano krew do badań. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu.

Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

www.wieruszow.policja.gov.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.