Wypadek drogowy w Bolesławcu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na na ulicy Zielonej w Bolesławcu, w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 7 lipca 2019 roku około godziny 18:25 na ulicy Zielonej w Bolesławcu. Według wstępnych ustaleń, kierujący fordem mondeo, 19 – letni mieszkaniec gminy Bolesławiec, prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem astrą, którą kierował 22 – letni mieszkaniec Wielunia. W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów oraz pasażerka forda 21 – letnia mieszkanka gminy Bolesławiec z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Jak ustalili policjanci kierowcy obu pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bolesławiec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.