Pieniądze dla sołectw, OSP i na ratowanie zabytków w powiecie wieruszowskim

W piątek 09.08 2019 o godzinie 14.30 w OSP Chróścin (gmina Bolesławiec, powiat wieruszowski) zostały podpisane umowy z gminami: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Łubnice, Wieruszów na dofinansowanie na zakupu sprzętu dla OSP. Samorząd województwa łódzkiego reprezentowała Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Również z udziałem Iwony Koperskiej – Przewodniczącej Sejmiku odbędzie się uroczystość przekazania grantów sołeckich oraz dotacji na renowacje zabytków dla gmin z terenu powiatu wieruszowskiego. Przekazania grantów sołeckich miało miejsce o godzina 15.45 w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu również 09.08.2019r.

– Dziś z radną Dorotą Więckowską i dyrektorem Kancelarii Sejmiku Włodzimierzem Stankiem byliśmy w powiecie wieruszowskim. W Chróścinie w imieniu Marszałka Grzegorza Schreibera przekazaliśmy gminom umowy, na zakup sprzętu dla dziewięciu jednostek OSP z ich terenu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Bolesławcu granty dla sołectw i dotacje na prace konserwatorskie w dwóch zabytkowych świątyniach: pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łubnicach oraz pw. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie. Po drodze do Bolesławca podjechaliśmy do żeby zobaczyć cerkiew p.w. św. Jerzego Zwycięzcy. Ta zabytkowa świątynia została odrestaurowana również z wykorzystaniem pieniędzy z budżetu województwa. To piękne malownicze miejsce. Rozmawiałam z sołtysami, dużą grupę stanowią kobiety. Cieszę się, że są tak entuzjastycznie nastawieni do pracy. Te spotkania tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że środki kierowane z budżetu województwa do mniejszych miejscowości to bardzo dobrze ulokowane pieniądze- mówi Iwona Koperska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. (fb)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.