Bajkowa Gmina Sokolniki w obiektywie

Młodzież z terenu gminy Sokolniki podczas cyklu warsztatów miała okazję poznać techniki pracy fotografa. W trakcie trwania zajęć zostały sfotografowane atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca na terenie całej gminy.

Efekt tych prac będzie można podziwiać jesienią podczas promocji albumu „Bajkowa Gmina Sokolniki w obiektywie” i towarzyszącej jej wystawie na imprezie podsumowującej realizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki projekt. Warto przy okazji podkreślić, że warsztaty na tyle mocno zaangażowały młodzież, że z dużym prawdopodobieństwem zajęcia będą kontynuowane, a efekty prac młodych adeptów fotografii będziemy mogli podziwiać w kolejnych projektach.

Warsztaty były prowadzone przez panią Vjolcę Behluli – absolwentkę studiów Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Poznaniu. Prace artystki – mieszkanki naszej gminy – będzie można podziwiać od 9 do 29 sierpnia 2019 r. w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu na wystawie p.h. „Fascynacje”.

Warsztaty były realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pn. „Bajkowa Gmina Sokolniki w obiektywie” mająca na celu promocję dziedzictwa Gminy Sokolniki poprzez wydanie albumu „Bajkowa Gmina Sokolniki”.
Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Beata Waniek BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.