Mała Książka – Wielki Człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi w Mroczeniu i Słupi zakwalifikowały się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Już od września na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat) będzie czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Zapraszamy dzieci do odwiedzenia biblioteki w Baranowie, Mroczeniu lub Słupi i odebrania w prezencie książeczki pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baranów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Mała Książka – Wielki Człowiek

  1. Renia pisze:

    Bardzo ciekawy i pomocny artykuł.