Święto plonów w Rzetni

W niedzielę świętowali rolnicy z gminy Kępno. W tym roku gospodarzem dożynek gminno-parafialnych było sołectwo Rzetnia.

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej polowej, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii – ksiądz Mirosław Jankowski. Podczas nabożeństwa delegacje sołectw przekazały tradycyjne chleby dożynkowe.

Jeśli dożynki to oczywiście nie może zabraknąć barwnego korowodu. Stworzyli go nie tylko rolnicy z sołectwa Rzetnia, ale także z całej gminy Kępno. W kolorowym korowodzie wzięli udział włodarze, goście i delegacje sołectw z gminy Kępno. Starostami tegorocznych dożynek zostali Anna Janus i Marek Kościelny z Rzetni. Podczas uroczystości starostowie dożynkowi tradycyjne przekazali bochenek chleba na ręce burmistrza. Część obrzędową poprowadził zespół Doruchowianie.

Burmistrz Kępna – Piotr Psikus wspólnie ze starostą dożynkowym – Markiem Kościelnym dzielili chleb wśród wszystkich gości obecnych tego dnia na boisku w Rzetni.

Przygotowano poczęstunek i część artystyczną. Swoje talenty zaprezentowały dzieci z Rzetni. Wystąpiła także kapela Bajer z Nowej Soli a gwiazdą wieczoru był zespół Lesioki.

pwr.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rzetnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.