2 wieże, 132 schodki, 1. zwycięzca

I Lututowski Bieg Strażaka na wieżę kościelną już za nami. Zmagania druhów ochotników zgromadziły wielu zawodników i przyciągnęły zainteresowanych widzów.

Rywalizacja miała formę sztafety. Każda z drużyn składała się z trzech osób należących do danej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwszych dwóch zawodników musiało zmierzyć się z torem przeszkód. Trasa przebiegała wokół kościoła. Na uczestników czekały takie utrudnienia jak bieg po równoważni, przerzucanie opony czy przejście przez tunel. W pokonaniu przeszkód nie pomagał strój strażaków. Zawodnicy bowiem musieli pokonać całą konkurencję w pełnym umundurowaniu, na który składały się aparaty powietrzne z butlami stalowymi bez masek.

Po zakończeniu tej konkurencji na strażaków czekało ostatnie wyzwanie. Trzeci zawodnik z każdej jednostki miał do pokonania 130 schodów prowadzących do wieży kościelnej. Po dotarciu na sam szczyt trzeba było uderzyć w dzwon. Oznaczało to ukończenie biegu przez zawodnika.

Do startu w rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, w tym jedna drużyna kobieca i jedna mieszana. Po podliczeniu czasów z dwóch konkurencji najlepsza okazała się Ochotnicza Straż Pożarna ze Złoczewa z łącznym czasem 201 sekund. Drugie miejsce zajęła OSP Szynkielów, którym pokonanie obu konkurencji zajęło 202 sekund. Trzecie miejsce z wynikiem 207 wywalczyła OSP Biała.

Głównym celem I Lututowskiego Biegu Strażaka na Wieżę Kościelną były podniesienie sprawności fizycznej i możliwość sprawdzenia się w trudnych warunkach strażaków ochotników. Bieg miał również za zadanie popularyzować działalność Ochotniczych Straży Pożarnych wśród społeczeństwa.

prw.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.