90-lecie OSP w Kierznie

7 września ochotnicy z Kierzna świętowali jubileusz 90-lecia istnienia. Ochotnicza Straż Pożarna w Kierznie zebrała się przy remizie, a następnie przemaszerowano w rytm orkiestry do miejscowego kościoła. Mszę świętą koncelebrował biskup Łukasz Buzun.

 

W remizie w Kierznie rozpoczęła się uroczystość jubileuszowa. Przypomniano historię jednostki oraz działalności strażaków. Jubileusz był okazją do poświęcenia nowego sztandaru oraz wręczenia odznaczeń i odznak zasłużonym druhom.
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Kazimierz Goździaszek i Kazimierz Błach.
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Robert Pieczonka i Ireneusz Jeziorny.
Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Bartosz Wróbel, Michał Klain, Paweł Pałka i Łukasz Klain. Natomiast odznakę Wzorowego Strażaka otrzymał Patryk Pieczonka.

Jak przystało na piękny jubileusz wszystko odbyło się z protokołem. Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt odegrano i odśpiewano hymn państwowy. Była uroczysta akademia.

W krótkich wystąpieniach zaproszenie goście gratulowali jubileuszu, życzyli powodzenia jednostce a ochotnikom bezpiecznych akcji. W uroczystości brały udział poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Kępno oraz przedstawiciele KP PSP w Kępnie i Ostrzeszowie oraz parlamentarzyści. Prezes OSP w Kierznie dh Zenon Pietrzak zaprosił wszystkich na strażacki poczęstunek.

AZ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.