Milena Drelak zdobywa Puchar Polski

W miniony weekend w Boguszowie – Gorcach odbyła się siódma finałowa edycja Pucharu Polski w MTB XCO. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, przygotowując techniczną, urozmaiconą i bardzo wymagającą trasę XC. W związku z tym, zwycięzcami mogli czuć się nie tylko ci co wyścig wygrali, ale również ci co trasę pokonali.

O trudności trasy może powiedzieć coś nasza Juniorka Milena Drelak, która w dniu poprzedzającym zawody, zaliczyła groźny upadek na objeździe trasy. Chart ducha i sportowy charakter pozwolił następnego dnia wystartować naszej zawodniczce i odegrać znaczącą rolę w wyścigu Juniorek. W wyścigu tym Milena Drelak zajmuje pewne drugie miejsce, za Matyldą Szczecińską z WKK Warszawa. Tym samym nasza zawodniczka zdobywa Puchar Polski, wygrywając klasyfikację generalną.

W wyścigu Młodzików, jak zwykle zacięta rywalizacja i jak zwykle nasz reprezentant Beniamin Dąbrowski w czołówce wyścigu. Tym razem zawody kończy na trzeciej pozycji , w stawce 44 zawodników. A w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski z regulaminowych pięciu najlepszych edycji branych pod uwagę uzyskuje drugą sumę punktów, tą samą co Brajan Świder, ze Skomielnej Białej. Jednakże konstrukcja regulaminu na niekorzyść naszego zawodnika, ostatecznie klasyfikuje go w generalce Pucharu Polski na trzecim miejscu.

Natomiast wśród Żaków, nasz zawodnik Rafał Noculak, pokonał – jak na 12-letniego chłopca- okrutnie trudną trasę, przy czym zajmując w stawce 27 Żaków, którzy odważyli się stanąć na starcie, zajmuje piąte miejsce, „wskakując” na szerokie podium. Niestety ubolewamy nad faktem, iż dla Żaków nie była prowadzona klasyfikacja generalna, czym -w naszej ocenie- młodzi zawodnicy zostali poszkodowani. Gdyby takowa była liczona, nasz Żaczek zapewne byłby w czołówce.

Na podsumowania sezonu przyjdzie czas, ale już dziś na gorąco można stwierdzić, że … nie w ilości lecz w jakości moc

UKS Sport Bralin/Szczepaniak Piotr/bralin.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.