Nocna wyprawa na cmentarz czyli Historyczna Noc Agentów w Gminie Sokolniki

W nocy z piątku na sobotę (6/7 września 2019 r.) Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki gościła grupę młodych agentów, których zadaniem było odnalezienie niezwykle cennego historycznie złotego pierścienia ukrytego na terenie gminy.

Zgrupowanie kilkudziesięciu agentów rozpoczęło się punktualnie o godz. 18.00. Wprowadzenia do akcji i krótkiego przeszkolenia dokonał superagent Krzysztof Petek. Przy okazji pokazał młodym adeptom miejsca, w których pracował, zaczynając od Transylwanii poprzez Afrykę, Ameryki a na Syberii kończąc. Szkolenie superagenta Petka uzupełnili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – Anna Stępień i Tomasz Rosiński.

Przeszkolili oni młodych agentów w sposobie zabezpieczania śladów, zatrzymywania przestępców i prowadzenia śledztwa. Po kursie teoretycznym przyszła kolej na krótką lekcję samoobrony i zachowania się w czasie zagrożenia. Aby młodzi agenci mieli siłę i energię przejść od wiedzy teoretycznej do praktycznej w sztabie zarządzono mała przerwę na posiłek. Później agenci zostali podzieleni na trzy grupy – zielonych, niebieskich i pomarańczowych. Każda z grup miała do wykonania kilkanaście, niełatwych zadań, które znajdowały się w 50 specjalnie oznakowanych i ukrytych na terenie Sokolnik kopertach. Młodzi agenci musieli rozwiązywać matematyczne szyfry, zmierzyć się z językowymi zagadkami, śledzić tajemniczego człowieka, odgadnąć hasło i odebrać tajemniczą przesyłkę czy wreszcie pójść na cmentarz po ostatnią wskazówkę.

Liczył się czas, umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie i odrobina sprytu. Stawką w tej grze było ocalenie złotego pierścienia. Zwycięska drużyna około drugiej w nocy przyniosła cenny klejnot do sztabu akcji i tym samym zakończone zostały zmagania agentów. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali książki od Krzysztofa Petka. Wszyscy zmęczeni, pełni wrażeń mogli wreszcie odpocząć i zrelaksować się przy filmie.

Historyczna Noc Agentów w Gminie Sokolniki była zrealizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pn. „Bajkowa Gmina Sokolniki w obiektywie” mająca na celu promocję dziedzictwa Gminy Sokolniki poprzez wydanie albumu „Bajkowa Gmina Sokolniki”.
Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Pragnę z całego serca podziękować uczestnikom tej niezwykłej nocy za zdyscyplinowanie, odwagę, uśmiech i zabawę. Wszyscy jesteście Superbohaterami!

Trudno znaleźć słowa, aby wyrazić wdzięczność opiekunom i wolontariuszom, bez których pomocy nic by się nie udało. Dziękuję Maricie Mieszale, Monice Werbickiej, Weronice Rembowskiej, Maciejowi Kadłubkowi, Szymonowi Świerczyńskiemu, Wojciechowi Pecujko, Adamowi Morasowi, Roksanie Krasoń i Zuzannie Waniek.

Dziękuję Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie za współpracę i pomoc.
Dziękuję również rodzicom młodych agentów za zaufanie.

Beata Waniek
BPGS
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.