Otwarte Mistrzostwa Kępna

14 września na kortach w Krążkowach odbyła się impreza tenisowa dla dzieci w ramach cyklu turniejów mini tenisa dla dzieci oraz Otwarte Mistrzostwa Kępna w ramach cyklu turniejów tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem imprezy był Kępiński Klub Tenisowy, Spółka Projekt Kępno oraz Gmina Kępno, która współfinansuje rozgrywki. W konkurencjach, zabawach tenisowych i rozgrywkach wzięło udział 50 młodych tenisistów w wieku 6-15 lat.

Celem imprezy jest zainteresowanie i promowanie wśród dzieci i młodzieży wspaniałej dyscypliny jaką jest tenis ziemny. Dla najmłodszych dzieci organizatorzy przygotowali 5 konkurencji tenisowych, w których młodzi tenisiści mogli zaprezentować swoją szybkość, zwinność, celność i dokładność.

W konkurencji „szybkie nogi” najlepsza była Julia Domal. W Konkurencji „dokładność” bezkonkurencyjny był Piotr Sołtysik, w konkurencji „podbicia piłki” najlepsze były: Amelia Stręk i Pola Kamińska. W konkurencji „forhend” wyróżnieni zostali: Marta Szynk, Maria Siekiera i Stanisław Musiała. Milena Wąsala i Liliana Stręk zostały wyróżnione w konkurencji „bekhend”.

Nieco starsi tenisiści rywalizowali w rozgrywkach tenisowych w 4 kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria czerwona – do lat 8
1 miejsce: Franciszek Sołtysik,
2 miejsce: Wiktor Szynk,
3 miejsce: Sasza Kliuka.

Kategoria pomarańczowa – do lat 9
1 miejsce: Alicja Rusajczyk,
2 miejsce: Gabriela Gąska,
3 miejsce: Mikołaj Karbowiak.

Kategoria do lat 12 – dziewczęta
1 miejsce: Lena Nawrot,
2 miejsce: Marta Idzikowska,
3 miejsce: Maja Jańczak

Kategoria do lat 12 – chłopcy
I miejsce: Nikodem Nokiel,
II miejsce: Piotr Gąska,
III miejsce: Jakub Skotarski

Kategoria do lat 15 – dziewczęta
1 miejsce: Alicja Baraniak,
2 miejsce: Anna Panek,
3 miejsce: Otylia Lemanik.

Kategoria do lat 15- chłopcy
1 miejsce: Piotr Kryściak,
2 miejsce: Mateusz Kryściak,
3 miejsce: Bartosz Bystry.

8 września na korcie w Kępnie i Mroczeniu w ramach cyklu turniejów tenisa ziemnego dla dorosłych rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Kępna. Po wielogodzinnych zmaganiach na podium w debla stanęli: 1 miejsce: Jakub Wolnik, Zbigniew Romanik, II miejsce: Dariusz Lemanik, Wojciech Michalczyk, III miejsce: Rafał Wolnik, Lucjan Walkowicz.

Triumfatorom poszczególnych rozgrywek nagrody, puchary i dyplomy wręczyli przedstawiciele Kępińskiego Klubu Tenisowego oraz Spółki Projekt Kępno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Krążkowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.