Potrącenie pieszej w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pieszej, do którego doszło w miniony czwartek w Wieruszowie. W wyniku wypadku, piesza potrącona na przejściu dla pieszych z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 19 września 2019 roku około godziny 22:00 na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki hyundai, 20 – letni mieszkaniec gminy Galewice, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 16 – latce, w wyniku czego doszło do potrącenia pieszej. Nastolatka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i skupienie na drogach oraz o zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych użytkowników dróg, czyli pieszych i rowerzystów.

asp.sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.