Seniorze nie daj się oszukać

W środowe popołudnie policjant z wieruszowskiej komendy Policji spotkał się z seniorami w Galewicach w powiecie wieruszowskim. Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się osoby starsze we współczesnym świecie.

Mundurowy przestrzegał seniorów przed oszustwami, nieuczciwymi sprzedawcami a także informował o ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.

11 września 2019 roku policjant z wieruszowskiej komendy Policji spotkał się z seniorami w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Galewicach. Podczas spotkania policjant przestrzegał wszystkich obecnych przed oszustwami, gównie przed najczęściej stosowanymi metodami przez oszustów na tzw. „wnuczka”, „policjanta” lub „inkasenta”.

Funkcjonariusz uczulał uczestników spotkania na nadużycia przy zawieraniu różnego rodzaju umów, oraz poinformował o prawnych możliwościach odstąpienia od zawartej już umowy lub zwrotu zakupionego towaru. W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji na temat odpowiedzialności prawnej za wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, przemocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.

Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań oraz dzielili się sowimi doświadczeniami, przestrzegając się nawzajem przed staniem się „ofiarą” przestępstwa. Na zakończenie wszyscy otrzymali ulotki informacyjne pn. „Seniorze nie daj się oszukać” w ramach społecznej kampanii pod której hasłem przebiegło to spotkanie.

asp.sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.