Dzień Edukacji Narodowej w ,,Koperniku”

,,Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na tobie polegają; zachęcać, chwalić. Ale uczyć dobrze to znaczy wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy. Uczyć to znaczy być jednocześnie rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, nie tracąc zarazem z oczu tego, kim się jest..”- te i wiele innych prawd na temat zawodu nauczyciela przypomnieli nam podczas świętowania Dnia Edukacji Narodowej w wieruszowskim LO uczniowie klas drugich.

To, jak ważna jest edukacja i ludzie, którzy w niej uczestniczą podkreślał również Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie – Włodzimierz Matyja, który pogratulował wszystkim nauczycielom i wielu z osobna licznych sukcesów.

Do podziękowań za owocną pracę złożonych przez Dyrektora, dołączyła się również Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego – Agnieszka Polus, która, składając życzenia w imieniu władz Powiatu Wieruszowskiego, podkreśliła także, że sama jest absolwentką wieruszowskiego LO. Sekretarz Powiatu szczególne gratulacje złożyła na ręce wyróżnionych w tym roku Nagrodą Starosty Wieruszowskiego: Dyrektora ZSO – Włodzimierza Matyji oraz pani Marleny Kik – nauczycielki matematyki, wychowawcy i opiekuna Samorządu Szkolnego.

Życzenia zdrowia, pomyślności i realizacji celów złożyła również na ręce Dyrekcji, w imieniu rodziców, Sekretarz Szkolnej Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie – Iwona Kaźmierska-Małyska.

Ważną częścią uroczystości były podziękowania i słowa uznania od uczniów, którzy swoją wdzięczność wyrazili poprzez koncert poetycko- muzyczny skierowany nie tylko do nauczycieli- czynnych zawodowo i emerytowanych, ale także pracowników szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej stał się także tradycyjnie okazją do przedstawienia nowego Samorządu Szkolnego wieruszowskiego LO: Julii Kubiś (pełniącej funkcję Przewodniczącej Szkoły), Kacpra Kosa (Zastępcy Przewodniczącej), Macieja Puchalskiego (Skarbnika) oraz Igora Czekalskiego (Sekretarza). Nowy Samorząd, pod opieką pani Marleny Kik, wzorowo poprowadził część artystyczną i wraz ze swoimi uzdolnionymi muzycznie koleżankami: Julią Dębiak, Roksaną Trybus, Martyną Domal, Martą Taras i Amelią Michalczyk sprawił, że tę wyjątkową uroczystość będziemy wspominać z pewnością przez kolejny rok.

Oprac. Andżelika Kula
Fot. Kamila Mora
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.