Jubileusz par małżeńskich w Rychtalu

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rychtalu wyróżniono pary za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość poprzedziła msza święta w miejscowym kościele.

 

Dnia 25. października 2019 roku obchodziliśmy Złote, Platynowe i Diamentowe Gody Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal.

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:
1. Halina i Alfred Borkowscy
2. Janina i Stanisław Jarząbowie
3. Zofia i Zdzisław Kapuścikowie
4. Maria i Mikołaj Komarniccy
5. Agnieszka i Helmut Lubojańscy
6. Teresa i Zenon Marczakowie
7. Dorota i Kazimierz Sobolewscy
8. Krystyna i Zygmunt Szymalowie
9. Maria i Tadeusz Tomalikowie

Platynowe Gody, czyli 55-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo:
1. Teresa i Leon Babacowie
2. Barbara i Stanisław Chwazikowie
3. Maria i Albert Domagałowie
4. Renata i Walter Dudkowie
5. Adela i Józef Górowie
6. Kazimiera i Tadeusz Kokotowie
7. Władysława i Stanisław Szydlikowie

Diamentowe Gody, czyli 60-tą rocznicę ślubu świętowali Państwo:
1. Marianna i Józef Kempowie
2. Anna i Henryk Wronkowie

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Rychtalu o godz. 10:00, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki – ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Uroczystość otwarła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rychtalu Agnieszka Sobczyk, która przywitała wszystkich Jubilatów, księży pracujących na terenie gminy Rychtal, Wójta Gminy Adama Staszczyka, Przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrę Olejnik oraz Skarbnika Gminy Krystynę Skibę-Liebner.

„Obchodzimy dzisiaj uroczysty Jubileusz Par Małżeńskich. Dziewięć par małżeńskich przeżyło ze sobą zgodnie 50 lat, siedem par 55 lat, a dwie pary 60 lat. Spędzić z kimś tyle lat to wyraz najszczerszej miłości. Trzeba takiej miłości, żeby pokonać wszelkie trudności razem, mimo różnych charakterów, różnicy zdań, pasji, marzeń i oczekiwań.

Jak powiedział św. Jan Paweł II: „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry, czy zły los”.

Podczas trwania Waszego wspólnego życia świat poszedł mocno do przodu. Na Waszych oczach dokonało się wiele przeobrażeń. Jesteście żywą historią, a swoją pracą i wysiłkiem daliście świadectwo, że można na dobre i na złe przeżyć ze sobą wiele lat.

Złote, Platynowe i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowa okazja do świętowania. Wspólne pół wieku, a tym bardziej 55, czy  60 lat to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, któremu na imię RODZINA. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. Jubilatom należą się za to słowa uznania oraz najserdeczniejsze życzenia, które ja jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego z całego serca Wam składam. Niech Wam słońce zawsze świeci, a miłość i radość będą wskazówką szczęśliwej, wspólnej drogi do następnych Jubileuszy.”– mówiła Agnieszka Sobczyk

Po tych słowach Wójt Gminy Rychtal w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Jubilatom obchodzącym 50-tą rocznicę ślubu medale za długoletnie pożycie małżeńskie, natomiast wszystkie świętujące pary małżeńskie otrzymały okolicznościowy upominek, kwiaty i dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalszą wspólną drogę życia.

Dopełnieniem całej uroczystości był piękny występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu, przygotowany pod kierunkiem Pani Darii Maciej oraz koncert Jacka Liebnera – ucznia Szkoły Podstawowej w Rychtalu.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek, gdzie nie zabrakło symbolicznego toastu i jubileuszowego tortu.
LINK DO ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI: 
https://photos.app.goo.gl/Kwbv7A6HRzG7YBoY6

UG Rychatl
red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rychtal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.