Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 20 października 2019 roku na sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Damka” w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcabach 100 – polowych.

Na turniej przybyła niespodziewanie ponadnormatywna liczba zawodników. Zorganizowano błyskawicznie dodatkowe miejsc siedzące i plansze rozgrywkowe.
Doliczyliśmy się 28 startujących z gmin Lututów, Łubnice, Sokolniki, Galewice i samego Wieruszowa.

System rozgrywek każdy z każdym . O zajętych miejscach decydowały zdobyte punkty i wynik pojedynku bezpośredniego. Punkty małe. Czas na zawodnika 10 minut. Obowiązywała zasady kodeksu warcabowego. Po rozegraniu 7 pojedynków i podliczeniu wyników okazało się, że czołowe miejsca zajęli następujący zawodnicy i zawodniczki:

III Miejsce Edward Perdek

Nagrody, medale i puchary zostały zakupione za środków finansowych Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.
Aktu wręczenie okolicznościowych pucharów, medali i nagród dokonali w imieniu Starosty Powiatu Wieruszowskiego: Radny Powiatu Wieruszowskiego pan Zygmunt Ślęzak oraz Wójt Gminy Łubnice pan Michał Pazek.

Prezes LKS „Czarna Damka” kol. Zygmunt Ślęzak zaprosił chętnych na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w dniu 17 listopada. Miejsce Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie godz. 10.00

Sędziowanie, zdjęcia i relacja Wacław Zabłocki
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.