Nowe przedszkole i żłobek w Łęce Opatowskiej

Budynek przedszkola i żłobka w Łęce Opatowskiej uroczyście został oddany do użytku. Choć placówka działa już od 2 września to na 1 października zaplanowano oficjalne otwarcie. Zaproszono wszystkich, dzięki którym udało się zrealizować tą inwestycję.

Gmina Łęka Opatowska pozyskała środki zewnętrzne na budowę i bieżące funkcjonowanie przedszkola i żłobka. Pozyskano 352 tys. zł. na utworzenie 16 miejsc dla dzieci w żłobku w Łęce Opatowskiej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” edycja 2019.

Z kolei kwotę 322 708,45 zł. uzyskano na realizację projektu pn „Inwestycja w przedszkolaków- utworzenie nowego oddziału przedszkolnego oraz realizacja zajęć wyrównujących szanse edukacyjne w Gminie Łęka Opatowska” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

306 467,75 zł. to środki na realizację projektu pn. „Nowy żłobek w Gminie Łęka Opatowska szansą dla rodziców” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten obejmuje dofinansowanie wyposażenia oraz bieżącej działalności żłobka przez 12 miesięcy.

Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 4 105 979,02 zł., a wykonawcą inwestycji była firma Zakład Usługowo- Budowlany Alina Malik z Pieczysk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.