PiS zwycięża prawybory w Wieruszowie

46,50 % dla Prawa i Sprawiedliwości, 23,49% dla Koalicji Obywatelskiej to wynik wieruszowskich Prawyborów. Na tydzień przed świętem demokracji mieszkańcy tej gminy mogli zagłosować tradycyjnie oraz przetestować głosowanie w formie elektronicznej – w swojej komisji obwodowej.

W czasie prawyborów nie obowiązywała cisza wyborcza. Do Wieruszowa przyjechali przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych zarejestrowanych w okręgu sieradzkim. Łącznie organizatorzy odnotowali udział prawie 40 kandydatów zarówno z sieradzkiego jak i różnych krańców polski. W pikniku wziął udział m.in. Paweł Kukiz, Robert Winnicki, Cezary Grabarczyk, Grzegorz Schetyna, Paweł Bejda, Cezary Tomczyk, Bartosz Arłukowicz, Joanna Lichocka. Mogli na przygotowanych przez siebie stoiskach prezentować swój program wyborczy i zachęcać do oddania na siebie głosu. Dodatkowo organizatorzy umożliwili zabranie głosu na scenie.

W 12 obwodowych komisjach oddano łącznie 1957 głosów w formie papierowej oraz w formie elektronicznej. Magnesem dla mieszkańców były cenne nagrody, które mogli wygrać za udział w prawyborach. Walczyli m.in. o pralkę, lodówkę, telewizor, blendery, wycieczki czy meble przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

Na mieszkańców czekało sporo atrakcji. „Kiełbasą wyborczą” była także ogromna patelnia, na której znani kucharze – Karol Fijołek z programu Hell’s Kitchen oraz Zbigniew Harężlak szef kuchni w Tawernie POD Żaglem, przygotowali potrawę dla uczestników pikniku. Na najmłodszych czekały atrakcje przygotowane przez Fundację Happy Kids, która przeprowadziła jednocześnie zbiórkę funduszy na swoją działalność. Gwiazdą wieczoru był zespół MIŁY PAN.

Organizatorzy podkreślają, że Prawybory nie promują żadnej z partii politycznych, są jedynie sondażem preferencji wyborczych i okazją do dobrej zabawy. To także powrót do prawyborów zorganizowanych w tej miejscowości w 1997 roku.

Wieruszowskie prawybory organizowane są przy współpracy z Marcinem Palade, politologiem, ekspertem do spraw sondaży i analiz z zakresu preferencji społeczno politycznych i geografii wyborczej w Polsce.

Wyniki głosowania w formie tradycyjnej
7,86% Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
46,50% Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
13,08% Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
7,02% Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
23,49% Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
2,05% Komitet Wyborczy Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy

Wyniki głosowania w formie elektronicznej przeprowadzonego w godz. 10:00-18:00
9% Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
40% Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
15% Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
7% Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
25% Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
3% Komitet Wyborczy Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy
1% głosy nieważne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „PiS zwycięża prawybory w Wieruszowie

  1. adm pisze:

    Nie wolno prowadzić kampami wyborczej w urzędach ani szkołach i prawybory nie dawały ulgi w tym zakresie. Tak więc pytanie dlaczego wejście do urzędu było obwieszone plakatami kandydata PO. Dlaczego ulotki PO znajdowały się w szkołach. Dlaczego Schetyna i inni prowadzili agitacje w urzędzie. Czy PO miało jakieś super względy u burmistrza. On taki praworządny to powinien sam na siebie złożyć skargę do prokuratury.