Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę, której kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się również okazało mężczyzna kierował pojazdem w warunkach sądowego zakazu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 października 2019 roku przed godziną 19:00 na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 28 – letni mieszkaniec gminy Galewice miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się również okazało w trakcie tej kontroli, 28 – latek już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem na tzw. „podwójnym gazie” i tym razem kierował samochodem w warunkach zakazu sądowego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania sądowego zakazu kierowania pojazdami, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wieruszowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg. W trakcie kontroli pojazdów, funkcjonariusze informują kierowców o odpowiedzialności prawnej za kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”i zagrożeń z tym związanych.

asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

  1. Wojciech pisze:

    ci pijani kierowcy to jakas plaga , jak mozna kierować po pijaku ? ludzie !