Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek, 4 października w ZSCKR po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w każdy pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

„Smiley face” miała symbolizować bezinteresowny uśmiech i radość życia, czyli to, czego tak bardzo nam brakuje na co dzień. Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

Uczniowie naszej szkoły żółtym akcentem ubioru np. koszulką, bluzą, kurtką, apaszką… podkreślili radosną wymowę tego dnia. Osoby, które o to zadbały otrzymały od samorządu uczniowskiego naklejkę – uśmiechniętą buźkę, którą mogli przykleić w dowolnym miejscu. Na ustawionej na korytarzu tablicy można było umieścić dedykację z uśmiechem dla…. ulubionej osoby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna, której tematem był uśmiech i pozytywna energia, która powinna towarzyszyć uczniom nie tylko w Dniu Uśmiechu. Prezentację przygotowaną przez organizatorów, można było oglądać na zamontowanym w holu telewizorze. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele – ubrani w większości w żółte stroje, zwalniając uczniów z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Radość, zabawa, śmiech towarzyszyły temu jakże miłemu i niezwykłemu świętu.

Za organizację i przebieg Światowego Dnia Uśmiechu w naszej szkole odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski: Agnieszka Parzybut, Kinga Kaczmarek, Martyna Jasianek wraz ze swoją panią opiekun Renatą Przezak.

,,Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych

SU i Renata Przezak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.